22/11/2022

AKIN SOFT FİRMASINI ZİYARET ETTİK

İstanbul Kalkınma Ajansı Destekli “Ümraniye Yapay Zekâ ve İnovasyon Merkezi” Projesi kapsamında 29 yaş ve altı genç ve çocuklara eğitim verilmektedir. Ümraniye Belediyesi olarak projemiz ile Saha Expo Fuarı’ na katıldık. Fuarda birçok firma ile tanışma ve fikir alış verişinde bulunma imkânı bulduk. Fuarda tanıştığımız Akınsoft Firması’ na ziyarette bulunarak çalışmaları ve yazılımlarla ilgili bilgiler aldık.

Türkiye merkezli yerli yazılım şirketi olan Akınsoft Firması’ nın ERP ve sektör bazlı yazılımları bulunmaktadır. Yazılım alanında başta Wolvox ERP ve CafePlus programları gelmektedir. İnsansı robot ve yazılımları alanında çalışmaları bulunan firmanın robotik alanında ürettiği prototipler; AKINCI-1, AKINCI-2, AKINCI-3 (AKINOID-3), ROBOT GARSON ADA ve HOSTES ROBOT ADA ve Tarım Robotu AS-PNCR’dir.  

AKINROBOTICS'in 2009 yılından bu yana robotik teknolojiler alanında kendi bünyesinde gerçekleştirdiği tüm çalışmaların sergileneceği “Dr. Özgür Akın İstanbul Robot Müzesi” Aralık 2022’ de İstanbul'da hizmete açılacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
İstanbul Kalkınma Ajansı
Ümraniye Belediye Başkanlığı
Milli Eğitim Bakanlığı
Ümraniye'de teknoloji bir başka