Ümraniye Yapay Zeka ve İnovasyon Merkezi

Proje Hakkında

İstanbul Kalkınma Ajansı’ nın düzenlemiş olduğu ‘2021 Yılı Yenilikçi İstanbul ve Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı’ kapsamında destek alan ‘ÜMRANİYE YAPAY ZEKÂ ve İNOVASYON MERKEZİ’ nde 29 yaş altı çocuk ve gençlerin yaratıcı ve yenilikçi odaklı yetişmesi ve teknoloji girişimcisi olması, İstanbul iktisadi kalkınmasına katkı sağlaması amaçlanmaktadır. (İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla gerçekleştirilecek olan projede, 4 merkezde kurulacak olan atölyelerde faaliyet gösterecektir.)

Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen bu projeye İstanbul Kalkınma Ajansı “Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı” kapsamında destek vermektedir.  2022 yılında kabul edilen projeyle Ümraniye Belediyesi eğitimler için çalışmalarını başlatmıştır. 

Ümraniye Yapay Zekâ ve İnovasyon Merkezi, 29 yaş altı çocuk ve gençlerin ileri düzey teknoloji eğitimleri alarak Yapay Zekâ, Yazılım ve Robotik konusunda gelişim göstermesi için imkân sağlamaktadır. Proje eğitimleri dört merkezde verilecektir. (Proje için ana merkez olan Sabahattin Zaim Kültür Merkezi ve Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde laboratuarların kurulumu yapılmaktadır. Bunun yanı sıra proje ortağımız Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı iki okulda Zübeyde Hanım Ortaokulu ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yer alan iki atölye kurulmaktadır.) 

Ümraniye Belediyesine bağlı iki merkezde ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı iki okulda kurulmaya başlayan atölyelerde bu eğitimlerin laboratuar ortamında öğrenilmesini sağlamaktadır. Günübirlik atölyelerle Ümraniye’de yer alan ortaokul ve lise öğrencilerinin robotik, kodlama ve yapay zekâ ile ilgili farkındalık eğitimleri verilecektir.
 

BASINDA BİZ;

 

BASINDA YAPAY ZEKÂ;

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
İstanbul Kalkınma Ajansı
Ümraniye Belediye Başkanlığı
Milli Eğitim Bakanlığı
Ümraniye'de teknoloji bir başka
Ümraniye Yapay Zeka ve İnovasyon Merkezi

Projeye Yapılan Memnuniyet Yorumları

Proje Genel Analizler ve Verileri

  • 0

    Completed Cases

  • 0

    Satisfied Customers

  • 00

    Expert Consultant

Ümraniye Yapay Zeka ve İnovasyon Merkezi

Projeye Katkıda Bulunanlar

Sarah Albert

Consultant

Mike Hardson

Manager

Jessica Brown

CO - Founder

Proje Hakkında detaylı bilgi için
bizlere ulaşabilirsiniz

İletişim